БЕРДЯНСЬКА ЦЕНТРАЛIЗОВАНА БIБЛIОТЕЧНА СИСТЕМА

Головна | Реєстрація | Вхід
Неділя, 18.08.2019, 09:44
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Наш опрос
Оцените сайт
Всього відповідей: 516
Друзья сайта
  • Президент України
  • Урядовий портал
  • Верховна Рада України
  • Запорізька обласна рада
  • Запорізька обласна державна адміністрація
  • Бердянська міська рада
  • ТV Бердянськ
  • Бердянские ведомости
  • Газета «Город»
  • Бердянск 24
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Попіл Чорнобиля в наших серцях
Виставка – присвята до Дня Чорнобильської трагедії

    Все далі віддаляють нас роки від страшних квітневих подій 1986 року. Чорнобиль – біль України, біль усього світу. Важко уявити, як би виглядав світ сьогодні, якби не мужність ліквідаторів аварії, що загасили пожежу на Чорнобильській АЕС. А наслідки були б ще більш вражаючими: нині не було б жодної людини в Європі і половині Азії. Втім і реальні наслідки аварії на ЧАЕС примушують здригнутися наші серця. Радіаційного забруднення після чорнобильської пожежі планета Земля остаточно позбудеться через тисячі років. Чи виживе людство так довго? Чи буде зроблено висновки та вжито заходів аби запобігти черговій техногенній катастрофі? Ось чому важливо пам'ятати, вчитися на помилках, свято берегти і поважати тих, хто жертвував своїм життям, здоров'ям, рятуючи все людство.

    Правда про Чорнобиль необхідна як ковток свіжого повітря, потрібна нашим дітям. Якщо прийдешні покоління не знатимуть нічого про Чорнобиль, то їм ніколи не зрозуміти цей людській біль. Чорнобильська трагедія забрала життя десятків тисяч людей, завдала шкоди здоров'ю десяткам мільйонів. Її наслідки ще відчують на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. Жодна статистика не скаже скільки людських доль понівечено Чорнобильським смерчем, скільки ще ліквідаторів дотліває по різних лікарнях, скільки їх уже відійшло у вічність…

Представляємо вашій увазі книги, на тему Чорнобильської катастрофи, які знаходяться у відділах Бердянської Центральної бібліотеки.

 

Біль і тривоги Чорнобиля  / упоряд. Ю.В. Сафонов.  – К. : Вид - во Київправда,  2006.  –  288 с. : іл.

Ця книга – колективна розповідь про найбільшу техногенну катастрофу в історії людства, з часу якої минуло вже багато років. Автори, що були безпосередніми свідками і учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, діляться своїми спогадами про тривожні для України й усього світу дні весни і літа 1986- го року.

Вірина Л.А.  Тієї вогняної ночі : Чорнобильська оповідь / Лідія Вірина.  –  К. : Молодь, 1989.  –  192 с. : фотоіл.

   У книзі розповідається про лейтенанта пожежної частини – Володимира Правика, якому за подвиг під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС посмертно надано звання Героя Радянського Союзу.

Даєн Л.А. Чорнобиль – трава гірка : док. повість /  Леонід Даєн.  – К. : Веселка, 1988.  –  176 с. : іл.

Документальна повість про героя Радянського Союзу, начальника

Воєнізованої пожежної частини Чорнобильської АЕС Леоніда Петровича Телятникова і його товаришів – пожежників, які вночі 26 квітня 1986 р. першими вийшли на поєдинок з вогняною стихією і погасили пожежу  на станції.

Ковалевская Л. Чернобыль «ДСП»  / Любовь Ковалевская.  – К. : Абрис, 1995.  –  328 с.

   Дана книга - незалежне розслідування злочину під назвою «Чорнобиль», документально і фактично підтверджує аналіз проблем ядерного насильства, що має транснаціональний характер. Всі використані документи - з грифом «Секретно». Вперше показана динаміка розвитку достовірних даних. Для широких читацьких кіл.

Ковалевская Л.А.  Чернобыльский дневник ( 1986-1987 г.г. ) : заметки публициста / Любовь Ковалевская.  – К. : Рад. письменник, 1990.  –  215 с. 

У цій книзі - свідчення очевидців аварії на ЧАЕС у 1986 році, її моральних, соціальних наслідків. Автор, вперше забивши на сполох ще до трагічної катастрофи, аналізує різні аспекти функціонування атомної енергетики в республіці.

Костенецкий М.И. Эхо Чернобыля в Запорожье : научно -попул. очерк / Михаил Костенецкий, Григорий Грибиненко.  –  Запорожье : Берегиня, 1992.  –  46 с.

Автори брошури - зав. радіологічним відділом Запорізької обласної санепідстанції і фахівець того ж відділу, у популярній формі розповідають про радіацію і її дії на організм людини, приводять результати багаторічних спостережень за станом радіаційної обстановки в Запорізькій області. Для широких читацьких кіл.

Мужність і біль Чорнобиля : повість – хроніка. –  К. : Молодь,  1988.  – 144 с.  : фотоіл.

Ця книга – данина пам’яті загиблим, вияв палкої вдячності всім, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії і нині працює у зоні Чорнобильської АЕС.

Набат : Публіцистична збірка з проблем соціальної екології  /  упоряд. : О.П. Ракін, Л.П. Забродська. –  К. : Молодь,  1989.  – 152 с.  : фотоіл.

Проблеми екології, збереження природи, а також майбутнього людства стали одним з найактуальніших життєвих проблем сьогодення. У своїх публіцистичних статтях, науково - популярних матеріалах письменники, вчені, журналісти відверто говорять про сучасний стан навколишнього середовища в країні, наводять цифри та факти, що тривалий час замовчувалися, закликають кожного зайняти тверду громадянську позицію в справі охорони природи.

Скляров В.Ф. Завтра был Чернобыль. Заметки очевидца : док. повесть / Виталий Скляров. - М. : Родина, 1993.  –  256  с.

   Ще одна книга про Чорнобиль. Пише людина, що пройшла всі найнебезпечніші дні у тієї межі, яка могла стати фатальною. Пише професіонал, міністр. Висновок автора про збитковість АЕС, підкріплений разючими фактами, охолодить багато гарячих голів завзятих захисників плутонієвого виробництва та атомної бомби.

Фантом : Сборник документальных  и  художественных произведений о трагических событиях на Чернобыльской АЭС. –  М.  : Мол.  гвардия,  1989.  –  239 с.  : ил.  

   До збірки входять спогади, документальні повісті, оповідання, п'єса про трагічні події на Чорнобильській АЕС в квітні 1986 року.

Чорнобиль. Дні випробувань : Книга свідчень /  упоряд. В.Г. Шкода.  –  К.  : Рад. письменник, 1987. – 470 с.

Ця книга – збірник документальних, публіцистичних і художніх творів письменників і журналістів, котрі розповідають про те, як спільно, натхнений « чуттям єдиної родини », долав наш народ тяжкі наслідки аварії на ЧАЕС, мужньо і самовіддано боровся з грізними силами атома, що вийшли з під контролю. Збірник розрахований на масового читача.

Чорнобиль – поруч. Ейфорія. Катастрофа. Подолання. Пустка. Пам’ять [ Фотоальбом ]  /  ред. Б. Патон.  -  К. :  Дніпро,  2000. –  199 с. : фотоіл.

З фотодокументами про найстрашнішу техногенну катастрофу ХХ століття, про трагедію Чорнобильської АЕС і її жахливі наслідки, Ви зможете ознайомитися, переглянувши цей фотоальбом.

Чернобыльский репортаж  [ Фотоальбом ] /  худ. сост. : Н.Д. Еремченко, Ю.Г. Новиков; спец. фотосъемка : И. Ф. Костин,В.А. Зуфаров.  – М. : Планета, 1988. –  154 с. : фотоил.

   Безлюдні села Чорнобильського району, спустіла Прип'ять, по вулицях якої лише зрідка проїжджають патрульні машини з посиленим радіаційним захистом, тваринницькі ферми з наглухо закритими воротами ..... А вздовж доріг, що ведуть до Чорнобиля - принишклі сади, поля, ліси .... У цьому фотоальбомі ви знайдете ще багато фотографій, які свідчать про страшні наслідки Чорнобильської катастрофи.

Щербак Ю.М. Чорнобиль : док. повість  /  Юрій Щербак.  –  К. :  Дніпро,  1989.  –  223 с.

Герої повісті українського радянського письменника – реальні люди: пожежники, вчені, робітники, військовослужбовці, іноземці. Об’єднала цих, досі не знайомих людей, подія, що приголомшила світ – аварія на Чорнобильській АЕС. Письменник розкриває подробиці аварії, аналізує факти, вчинки фізиків, медиків, авіаторів, персоналу АЕС. При цьому він особливу увагу зосереджує на причинах, які призвели до вибуху четвертого реактора.

Щоб докладніше дізнатися про жахливі наслідки Чорнобильської катастрофи, та героїзм і мужність українського народу, пропонуємо Вам деякі посилання в мережі Інтернет:
Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС».
ЗАКОН  УКРАЇНИ Про статус і соціальний захист громадян, які  постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Заручники «мирного» атому. Записки ліквідатора.
Сайт газети «Пост Чорнобиль» спілки ліквідаторів - інвалідів Чорнобиля -86.
Чорнобиль здалеку та з близька (71 фото)
Чорнобильська аварія: причини, хроніка подій, висновки.
Чорнобильська аварія. Радіація. Атомна енергетика в Україні.
Чорнобильська катастрофа – як це було 25 років тому.
«Аврора» - худ. фільм про Чорнобильську трагедію (дивитись онлайн)
Форма входа
Block content
Календарь
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Новые фотографии

Copyright MyCorp © 2019 | Зробити безкоштовний сайт з uCoz