БЕРДЯНСЬКА ЦЕНТРАЛIЗОВАНА БIБЛIОТЕЧНА СИСТЕМА

Головна | Реєстрація | Вхід
Неділя, 18.08.2019, 09:47
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Наш опрос
Оцените сайт
Всього відповідей: 516
Друзья сайта
  • Президент України
  • Урядовий портал
  • Верховна Рада України
  • Запорізька обласна рада
  • Запорізька обласна державна адміністрація
  • Бердянська міська рада
  • ТV Бердянськ
  • Бердянские ведомости
  • Газета «Город»
  • Бердянск 24
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Сучасні майстри слова
 

 

Сучасна українська література - українська література останніх десятиліть, створена сучасними українськими письменниками. Термін «Сучасна українська література» багатозначний, проте коли точно не зазначено, від якого моменту літературу називають сучасною, часто мають на увазі сукупність творів, написаних від часу здобуття Україною незалежності в 1991 році. Таке розмежування зумовлене відмиранням після 1991 року загальнообов'язкового для СРСР стилю соціалістичного реалізму та скасуванням радянської цензури. Принципові зміни в українській літературі відбулися ще у роки Перебудови (1985) і особливо після Чорнобильської катастрофи (1986).

В результаті більшої свободи, відкритості українського суспільства до чужоземних впливів та значно ширших контактів з літературами інших країн сучасна українська література здебільшого відрізняється від радянської зверненням до досі заборонених тем (Голодомор, сексуальність, наркотики, девіантна поведінка і т. д.), використанням нових стилістичних прийомів (прийоми постмодернізму, неоавангарду, нецензурна лексика, використання суржика), різноманітністю та змішанням жанрів, але й своєрідною епатажністю, а також осмисленням соціальних проблем та історичної пам'яті.

Гребенюк В.К. Вілаґ почуттів : збірник віршів сучасної української поезії  / Зиждитель Гребенюк В. К. – Ужгород : Бреза А.Е., 2012. – 592 с. - ISBN 978-966-2668-27-8.

Вілаґ – не просто Творець, це Художник у вищому розумінні цього слова! Створені незбагненною фантастичністю неповторні шедеври оволодівають мріями, зачаровують уяву…

Сотні мільярдів зірок померли, створюючи елементи, з яких складається все довкола, у тому числі Чумацький шлях, Сонце, унікальний «острівець» життя – Земля та її «господарі» - люди…

Усе розмаїття краси протиріч та протистояння не завжди було таким і буде таким не завжди..

Пройдуть трильйони років, і водень закінчиться. Перестануть спалахувати нові зірки, які б згодом утворили базові будівельні елементи для інших зірок, зіркових систем з їх планетами, галактик…

Вілаґ стане темним, холодним і порожнім…

Ми живемо в Золотий час епохи зірок – усього неосяжного простору поетичної краси Вілаґу почуттів.

Портяк, Василь. У снігах : Новели / Василь Портяк ; оформлення Н. Синкевич. – К. : Факт, 2006. – 120 с. : іл. ISBN 966-359-091-2.

 

У книжці представлено вісім новел великого майстра малих форм Василя Портяка, вісім «спроб не побути у прозі, а в чужій шкірі прожити хоч кілька митей іншого життя, прожити повнокровно й повносило». Новели написані за останні роки й окремою книжкою не друкувалися.
Іваничук Р.І. Торговиці : роман / Р. І. Іваничук. – Харків : Фоліо, 2013. – 220 с. - ISBN 978-617-7012-02-2.

 

  У новій книзі Романа Іваничука розкрито історію того, що пережило покоління автора від 30-х років минулого століття під час польської та радянської окупацій, розказано про здобуття довгожданої Незалежності. Описано духовне й політичне життя маленького містечка Коломия. Герої твору — українці, що одружувалися чи «водилися» з поляками або з євреями. Книга просякнута коломийською колоритністю, цікава та оптимістична. Автор зобразив «живі» діалоги, правдиві ситуації, що дає змогу читачам дізнатися, «як то воно було тоді жити»...

Тарасюк Г. Т. Між пеклом і раєм (Сни анахорета) : Роман-гіпотеза / Галина Тарасюк. – Видання друге. – Чернівці : Місто, 2006. – 186 с. - ISBN 966-8341-63-5.

Ця книга - про вас, дорогий читачу, незалежно, якого ви віку, соціального статусу, політичної та інших орієнтацій. Бо вона - про те, що діється сьогодні на наших майданах і вулицях, а найбільше — у наших душах.

Карколомні злети духу і прірви розчарування, сміх і сльози, любов і ненависть переживете виразом з героєм, прочитавши цю книгу, метою якої усе-таки є пізнання вічної людської душі в контексті скоро минущої сучасності.

Хоч свій новий твір «Між пеклом і раєм» Галина Тарасюк назвала романом-гіпотезою, але водночас його можна назвати і романом кар'єри, й історичним детективом з елементами політичного роману, і драматично-гротескним письменницьким дослідженням, і притчею, і містичним фентезі з цілком реальними героями, театром суспільного абсурду, театром одного актора, ліричною сповіддю невдахи і трагічним одкровенням пророка без вітчизни.

Ульяненко, Олесь. Знак Саваофа : роман / Олесь Ульяненко.  – К. : Нора-Друк, 2006. – 292 с. - ISBN 966-2961-04-6.

"Знак Саваофа" – це містично-релігійний опус, спроба схрестити легкий жанр з жорстким. Автор зізнається, що герої роману є реальними особами і він навіть не змінив імена.

Хоча, хто його знає…
 

 

20 письменників сучасної України / упорядкування і передмова О. В. Красовицького. – Харків : Фоліо, 2011. – 379 с. - ISBN 978-966-03-5829-4.

Збірка, що присвячена 20-й річниці незалежності України і вийшла у видавництві «Фоліо», презентує творчість представників сучасного українського письменства, чиї імена вже давно відомі широкій читацькій аудиторії. Це й Оксана Забужко з її інтелектуальною прозою, і Сергій Жадан з його урбаністичною тематикою, і Ірен Роздобудьмо з її глибоким проникненням у психологію жіночої душі, і Юрій Винничук, котрий тонко відчуває український національний колорит, і Лада Лузіна, яка з захопленням займається творенням новітніх міських міфів та багато інших.

Вони різняться за віком, літературним досвідом, жанром, в якому працюють, про те всі разом доповнюють одне одного, створюючи цілісну картину сучасної української літератури.

Лис В. С. Соло для Соломії : роман / Володимир Лис ; передм. Т. Прохаська. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 368 с. - ISBN 978-966-14-5688-3.

Вона йде за покликом серця, помиляється сама й легко пробачає помилки іншим, сходить на самий верх величі людського духу та падає у безодню засудження оточуючих... Карколомні події ХХ століття - війна, примусова колективізація - події, що назавжди змінили не тільки людей, а й Україну. Та у межах історії країни це лише пункт статистичних даних, за яким немає нічого, окрім чисел. А як щодо історії однієї людини, жінки, котра прагла звичайного земного щастя?

Кокотюха А. "Червоний" : роман / Андрій Кокотюха ; передм. В. Кіпіані ; худож. Н. Переверзєва. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2012. — 320 с. : іл. - ISBN 978-966-14-3875-9.

Їм закидають масові вбивства вчителів. Бандерівцям місце в ГУЛАГу, де вони. можуть бути корисними. Замість скніти в таборах ватажок повстанців Данило Червоний наводить там лад! І нехай він планує втечу, йому, героєві чи бандиту, єдиному до снаги приборкати ув’язнених злодіїв. Як це було, розкажуть три свідки: міліціонер, чекіст і ворог народу. Не шукайте Червоного ані серед мертвих, ані серед живих, шукайте серед овіяних легендою!

Винничук Ю. П. Танго смерті : роман / Юрій Винничук ; худож.-оформлювач О. М. Іванова. – Харків : Фоліо, 2012. – 379 с. - ISBN 978-966-03-6055-6.

Юрій Винничук (нар. 1952 р.) — відомий український письменник, поет, драматург, літературний діяч. Живе і працює у Львові. У видавництві «Фоліо» 2012 року вийшов друком його роман російською «Весенние игры в осенних садах».

Події у новому романі Юрія Винничука «Танґо смерті» розгортаються у двох сюжетних зрізах. У довоєнному Львові і під час Другої світової четверо друзів — українець, поляк, німець і єврей, батьки яких були бійцями армії УНР і загинули у 1921 році під Базаром, — переживають різноманітні пригоди, закохуються, воюють, але за будь–яких катаклізмів не зраджують своєї дружби.

Паралельно у наші дні відбуваються інші події з іншими героями. І не лише у Львові, але й у Туреччині. Проте яким чином обидві сюжетні лінії зійдуться докупи, довідаєтеся у несподіваному фіналі.

Дереш, Любко. Миротворець : Повісті та оповідання / Любко Дереш. – Львів : Кальварія, 2013. – 196 с. - ISBN 978-966-663-416-3.

Нова книжка молодого українського письменника складається з двох повістей та оповідання.

Перед нами постає зовсім несподіваний і трохи загадковий Любко Дереш…

Так, це дуже дивна історія, сумна та загадкова… Вона не має ані свідків, ані спостерігачів, але ж звідкись ми її знаємо. Що насправді спричинило дивовижне перетворення молодого аспіранта Віденського університету, лінгвіста, безтурботного молодика Стефана Лянґе, що занурило його у чужу долю, піднесло аж до самого Бога, а відтоді призвело до його кінця чи-то початку?

«…Сім, шість, п’ять…» – зворотний відлік. За якусь мить світ розколеться на до й після. І тієї ж самої миті, після грандіозного спалаху, на який так довго чекала купка науковців і військових, розколеться навпіл світогляд Роберта Оппенгеймера – творця та руйнівника. Хто він – містер Оппенгеймер? Геніальний науковець? Філософ-спостерігач? Миротворець чи той, що несе смерть?

Що в нього було? Та все, що потрібно віндсерферові, – вітер, ідеальні хвилі на Акабській затоці, невблаганне єгипетське сонце та черговий косяк, що забезпечить неперевершений кайф, ну й, звісна річ, дошка й вітрила. Тож що трапилося, друже, звідки з’явився той внутрішній голос із його прямими запитаннями, що, здається, йде з самого серця? І ось тут з’являється страх, а з ним боягузливе бажання втекти. Тримайся, герою, якщо ти дійсно герой… Може, саме час зустрітись із собою, справжнім собою у власному серці.

Паруса вдохновения : Антология произведений бердянских литераторов : В 2 томах. – Мелитополь: Издательский дом Мелитопольской городской типографии, 2013. – (Бердянск литературный).

Т.1. – 2013. – 332с. - ISBN 978-966-197-267-3.

Т.2. – 2013. – 388с. – ISBN 978-966-197-269-7.

 

Бердянщина богата литераторами. Корни литературной Бердянщины надо искать еще в 30-х годах двадцатого века. Бердянское ЛитТО – одно из первых литературных объединений в Украине, оно пояувилось в Бердянске в январе 1932 при газете «Большевистская звезда». Основателем был Семенов Демьян Захарович. Сейчас в городе существуют различные литобъединения и кружки, творчество членов которых освещено в данной антологии.

Летом 2010 года литератор и филолог с 45-летним стажем Чабан Раиса Павловна и ее дочь, поэтесса Лариса Картуш (Абросимова Лариса Владимировна), учредили Центральную литературно-творческую общественную организацию «Бердянск литературный», главная цель которой – популяция творчества местных литераторов. Эта общественная организация объединила литературную элиту города и района.

«Паруса вдохновения» - антология литераторов за 185 лет существования Бердянского края, первый двухтомник созданный основателями этой организации, автором которой является Чабан Раиса Павловна, отметившая в июле 2013 года свои фашистских захватчиков, что отмечается в день города 17 сентября 2013 года.

Прокопович Л. П. Золоте вікно : Поезії / Любов Прокопович. – Запоріжжя : Дніпровських металург, 2011. – 260 с. - ISBN 978-617-573-013-3.

 

Цю свою єдину, народжену душею, непідробно щиру книгу Любов Петрівна плекала усе життя. Тому у книзі втілились всі її думки і мрії, світло і лихо, радість і біль, віра і надія. Тому і для всіх, хто живе на українській землі і любить її красу, близьким й рідним стане «Золоте вікно» Любові Прокопович.

Форма входа
Block content
Календарь
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Новые фотографии

Copyright MyCorp © 2019 | Зробити безкоштовний сайт з uCoz