БЕРДЯНСЬКА ЦЕНТРАЛIЗОВАНА БIБЛIОТЕЧНА СИСТЕМА

Головна | Реєстрація | Вхід
Неділя, 18.08.2019, 09:54
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Наш опрос
Оцените сайт
Всього відповідей: 516
Друзья сайта
  • Президент України
  • Урядовий портал
  • Верховна Рада України
  • Запорізька обласна рада
  • Запорізька обласна державна адміністрація
  • Бердянська міська рада
  • ТV Бердянськ
  • Бердянские ведомости
  • Газета «Город»
  • Бердянск 24
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Скарби безсмертного Кобзаря

Віртуальна виставка – присвята до 200 річчя (9 березня) від дня народження
Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861), українського письменника,
художника, мислителя

Як умру, то поховайте

Мене на могилі,

Серед степу широкого,

На Вкраїні милій ...

Поховайте та вставайте,

Кайдани порвіте

І вражою злою кров’ю

Волю окропіте

                    Т.Шевченко

   

У літературі кожного народу світу, серед її великих творців, є філософи і поети, імена яких оповиті невмирущою славою і авторитетом. Саме таким поетом великого українського народу є Тарас Шевченко, чия безсмертна спадщина - одна з найбільших вершин людського генія. Шевченко - велетень духу, митець могутньої народної творчої сили, непримиренний борець проти будь-якого гноблення людини людиною. Поезія і надзвичайне мистецтво слова поєдналися в його творах з соціальною боротьбою, які становлять з нею суцільний органічний сплав. Боротьбі за визволення народу, за справжню соціальну справедливість і духовне розкріпачення мас Шевченко присвятив своє призначення поета. В історію людської культури він ввійшов не тільки як геніальний народний поет України, а й як найбільший, поряд з Пушкіним і Міцкевичем, поет і філософ слов'янства, як великий поет-гуманіст світового значення.

Шевченко виступив як поет-новатор, приніс з собою в українську і світову літературу «слово нове», новий світ поезії, неповторні образи, неперевершені картини й барви, небачене раніше багатство ідей, великих мотивів, нових жанрових форм, вивів українську літературу на шлях справжнього реалізму й народності.

 

Шевченко Т. Г.  Зібрання творів : У 6 т. / Тарас Шевченко ; редкол. : М.Г. Жулинський (голова) та ін. –  К. : Наукова Думка, 2001. – ISBN 966-00-0625-X

Т.1: Поезія 1837-1847.

Т.2 : Поезія 1847-1861.

Т.3 : Драматичні твори. Повісті.

Т.4 : Повісті.

Т.5 : Щоденник. Автобіографія. Статті. Археологічні нотатки. « Букварь южнорусский». Записи народної творчості.

Т.6 : Листи. Дарчі та власницькі написи. Документи, складені Т. Шевченком або за його участю.

Шевченко Т. Г. Три літа: Поезії. Для середнього та старшого шкільного віку / Тарас Шевченко ; упоряд, передм. та приміт. В. Є.Шубравського : худож. оформл.

 В. І. Юрчишина. – К. : Веселка, 1987. – 191 с. : іл.

   Вірші та поеми, в яких гнівно засуджується феодально-кріпосницький лад, звучать мотиви всенародної боротьби за волю.

Шевченко Т. Г. «Я так її, я так люблю…»: Вибрані вірші та поеми / Тарас Шевченко ; упорядкув. і вступ. ст. М. Г.Жулинського ; прим. С. А.Гальченка. – К. : Либідь, 2012. – 704 с. : іл. -  ISBN 978-966-06-0626-5.

  Книга  містить вибрані вірші та поеми Тараса Шевченка, написані в різні періоди життя Великого Кобзаря. Поетичні твори, що вже давно увійшли до скарбниці світової літератури, подано в оригіналі та в російських перекладах, здійснених М.Рильським, А.Тарковським, Л.Вишеславським, Б.Пастернаком, В.Інбер, В.Державіним та багатьма іншими блискучими перекладачами. Книгу щедро ілюстровано малюнками, офортами й малярськими творами Шевченка, які віддзеркалюють іще одну грань його могутнього таланту.

Шевченко Т. Г. Вибрана поезія. Живопис. Графіка = Taras Shevchenko. Jelected Poems. Paintings. Graphic Works / Тарас Шевченко ; упоряд., авт. прим.

С. Гальченко ; вступ. ст. І. Дзюби. – К. : Мистецтво,

2007. – 608 с. : іл. – Укр., англ. – ISBN 978-966-577-123-4.

   Поетична і малярська спадщина Тараса Шевченка давно стала набутком світової культури. Дане видання вибраних поезій мовою оригіналу та в перекладах англійською мовою (здійснене лауреатом премії імені Івана Франка Вірою Річ із Великої Британії) доповнюється репродукціями найкращих зразків живописних та графічних творів, що вдало розкривають різнобічність таланту Тараса Шевченка – поета і художника.

Яцюк, В. «Не забути пом’янути»…: Шевченківська листівка як пам’ятка історії та культури, 1890 - 1940 /

В. Яцюк. - К. : Криниця, 2004 . – 488 с. : іл. – ISBN 966-7575-52-7 

  

   У щедро ілюстрованому виданні вперше на рівні монографічного дослідження висвітлюється історія з’яви старих шевченківських поштових карток і тлумачиться їхній зміст. Розмаїття листівок розглядається в літературно-художньому контексті як оригінальний і досі маловивчений шар української історії та культури. У дослідженні багато місця відведено питанням класифікації, встановлення авторства, часу й місця друку цих промовистих мініатюрних пам'яток, значна частина з яких публікується вперше.
   За кількістю зібраного філокартичного матеріалу, присвяченого одній історичній постаті, ґрунтовністю його опрацювання монографія не має аналогів. Розрахована на науковців, митців, музейників, колекціонерів, а також усіх, хто цікавиться історією та культурою України.
 

Шевченкіана Олександра Білаша: Гайдамаки (опера); Вишневий вітер (ораторія) / Олександр Білаш ; Упорядник М.П. Линник.  К. : "Музична Україна". – 2007. – 358 с. – ISBN 707502-86-0.


Форма входа
Block content
Календарь
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Новые фотографии

Copyright MyCorp © 2019 | Зробити безкоштовний сайт з uCoz