БЕРДЯНСЬКА ЦЕНТРАЛIЗОВАНА БIБЛIОТЕЧНА СИСТЕМА

Головна | Реєстрація | Вхід
Неділя, 18.08.2019, 09:48
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Наш опрос
Оцените сайт
Всього відповідей: 516
Друзья сайта
  • Президент України
  • Урядовий портал
  • Верховна Рада України
  • Запорізька обласна рада
  • Запорізька обласна державна адміністрація
  • Бердянська міська рада
  • ТV Бердянськ
  • Бердянские ведомости
  • Газета «Город»
  • Бердянск 24
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

«Такий темп зменшення зайвини населення за такий доволі великий час, як 5 років, не можна визнати достатнім»

«Більшовик України» (1928)

«Обратите серьёзнейшее внимание на Украину (…) примите все меры к тому, чтобы (…) изолировать плаксивых и гнилых дипломатов и обеспечить подлинно-большевистские решения (…)»

И. Сталин – Кагановичу, Молотову (1932)

З історії[...] "Більшовики не рахуються зовсім з людністю, поводяться, як з окупованою місцевістю в повному розумінні цього слова. - Наплювать, що голодують, хай вимре 75% людності, а не вимре, - розстріляємо, - виказував предо мною свою провідну думку Голова Комячейки "Рабоче-Крестьянской инспекции І Конной Армии", комуніст Латипов, - тоді 25% стане покірною. Нам потрібна сама Україна, людність не потрібна". Про це саме говорив Раковський у вересні в Житомирі на таємному зібранні комуністів".

З таємного рапорту хорунжого Степана Львівського до начальника Військової ліквідаційної комісії, 30 грудня 1920 р. ЦДАВО України, ф. 1113, Міністерство преси і пропаганди УНР, оп. 2, спр. 200, арк. 4. Засвідчена копія.

 

ШАНОВНІ ЧИТАЧІ!

Представляємо вашій увазі книги присвячені одній з найстрашніших сторінок історії України – Голодомору 1932-1933 років.
Ці книги знаходяться у відділі
абонементу Бердянської центральної бібліотеки.
Кульчицький С. Голодомор 1932 -1933 рр. як геноцид: труднощі усвідомлення. - К.: наш час, 2007. - 424 с. - (Невідома Україна)

На підставі багатьох документів і свідчень автор встановлює, що Голодомор 1932 - 1933 рр. в українському селі являв собою результат замаскованої під хлібозакупівлі каральної акції з вилучення у селян всього наявного у них продовольства. В книзі доведено, що Сталін застосував цю терористичну акцію в ситуації гострої кризи і голоду в багатьох регіонах СРСР, які були наслідком здійснюваної Кремлем прискореної "революції згори".

Конквест. Р. Жнива скорботи. Радянська колективізація  і  голодомор. / Пер. з англ. Н.Волошинович, З.Корабліної, В.Новак; Літ.опрацювання А.Криштальського. – Луцьк: ВМА «Терен», 2007. – 456 с.

Книга вперше побачила світ у 1986 році. Це одна з найгрунтовніших праць, яка була написана в часи, коли не тільки в колишньому Радянському Союзі, а й у багатьох країнах Заходу не визнавали навіть сам факт Голодомору 1932-1933 рр. в Україні. Дослідження всебічно розкриває правду про геноцид проти українського народу, насамперед його штучність та спланованість радянським тоталітарним режимом.

Марочко В. Голодомор 1932-1933 років в Україні: Хроніка/В.Марочко, О.Мовчан. – К.: Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2008. – 294 с.

Хроніко-документальне видання відтворює факти, події, явища в селах Української СРР 1932-1933 pp. – Голодомору, спричиненого суцільною колективізацією, надмірними хлібозаготівлями, репресіями. Використано опубліковані збірники документів і матеріалів, архівні фонди України та Росії, листування і таємні шифрограми Сталіна, листи селян до партійно-радянської номенклатури, доповідні записки іноземних дипломатів. Для істориків, педагогів, краєзнавців, студентів – усіх, кому не байдуже трагічне минуле українського народу.

Верстюк В. та ін. Голодомор. Геноцид українського народу. 1932-1933.- К.: Україна,2008, - 25 с.

Брошура у стислій формі розповідає про головні причини найжахливішої за масштабом та перебігом подій трагедії, яку пережив 1932­1933 рр. український народ. Автори розкривають тло трагедії, наголошують на її штучності. Вони аргу­ментовано доводять, що творцями Голодомору була верхівка комуністичної пар­тії на чолі з Й. Сталіним. У центрі авторської уваги пошук відповіді на питання, чому терор голодом був спрямований проти України. Брошура описує механізм Голодомору, його зловмисність, кваліфікує його відповідно до Конвенції ООН 1948 р. як геноцид, злочин проти людства.

Брошура написана на основі детального   вивчення історіографії проблеми, в ній широко використано документальні матеріали, свідчення очевидців.

Голод в Україні. Вибрані статті. – Луцьк: ВМА «Терен», 2006. – 164 с.

Штучний голод 1932-1933 років, запроваджений верхівкою комуністичного тоталітарного режиму в Україні, був моторошним знаряддям знищення мільйонів українців. Ця книга містить збірку статей, котрі допоможуть описати й пояснити страшну трагедію тим, хто живе на цій багатостраждальній землі сьогодні.

Для широкого кола читачів, учнівської й студентської молоді, усіх, кому не байдужа доля українського народу.

Смертю смерть подолали: голодомор в Україні 1932-1933/ Авт.колектив: П.П.Панченко (керівник), М.М.Вівчарик, А.І.Голуб, М.А.Журба та ін. / - К.: Україна, 2003. – 352с.

У книзі трагедія голодомору 1932-1933 років висвітлюється як у загальноукраїнському, так і регіональних аспектах. Авторський аналіз органічно доповнюється численними архівними документами, спогадами очевидців страшної трагедії, оригінальними ілюстративними матеріалами.

Для викладачів і студентів вузів, педагогів та учнів старших класів, профтехучилищ, широке коло читачів, усіх, хто виявляє інтерес до історії України.

Марочко Василь. Голодомор 1932-1933 рр. - Київ, 2007. - 64 с.

Книжка в науково-популярному форматі оповідає про одну з найтрагічніших сторінок української історії - геноцид українців в 1932-1933 pp. шляхом спланованого комуністичною владою голодомору. Висвітлюється тактика й стратегія уряду СРСР та керівництва ВКП(б) на знищення українського села, руйнівні наслідки насильницької колективізації в Україні, рух опору проти примусового створення колгоспів та непосильних податків, особливості й перебіг голодомору, випадки людоїдства. Запропоновано методику підрахунку реальних жертв голодомору-геноциду.

Для всіх, хто не байдужий до цієї скорботної сторінки української історії.

Борисенко В.К. Свіча пам’яті: Усна історія про геноцид українців у 1932-1933 роках. – К.: ВД «Стилос», 2007. – 288 с.

У книзі на основі матеріалів усної історії розкривається глибина трагедії українського народу під час Голодомору-геноциду у 1932–1933 роках. Усні свідчення неспростовно доводять, що акція геноциду українських селян була чітко спланованою більшовицькою владою Кремля.

Ковшун Микола. Месниця Мавра. – К., 1993. – 144 с.: іл.. - / Письменники української діаспори / Б-ка журналу «Пам’ятки України», Кн..20. Серія IV.Вип.1.

У романі «Месниця Мавра» автор, український письменник старшої генерації з Канади Микола Ковшун (Ковшик), розповідає про страшні роки сталінського «великого перелому», розкуркулення та колективізації.

Усна історія Голодомору 1932-1933 років у Північному Приазов’ї. Бердянський вимір / Упорядники: І.І. Лиман, В.М.Константінова. – Запоріжжя: «АА Тандем», 2009. – 302 с.

У книзі публікується усний історичний наратив, записаний експедиціями Бердянського державного педагогічного університету в 2007 – 2009 рр.

Розраховано на широке коло читачів – науковців, викладачів, студентів, школярів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться «живою історією», мікро історією, історією України ХХ ст.

Ольга Мак. Каміння під косою: Повість. – К., 1994. – 126 с.

Повість Ольги Мак «Каміння під косою» вперше вийшла в Канаді з нагоди 40-річчя Голодомору в Україні і, як відзначала критика, «читалася як щось неймовірне, недійсне… З жахом кружляла думка: «Невже ж письменниця це все сама пережила?»…

Повість визначено за «найкращий твір для молоді з Голодом орської тематики».

Хандрос Б.Н. Смертні листи: Докум.повість. – К.: Дніпро, 1993. – 125 с.

Організувавши в 1933 році страшний голод на Україні, злочинна тоталітарна система намагалася замести сліди нечуваного геноциду – повсюдно знищувалися «Книги записів актів громадянського стану», на «смертних листах» яких реєструвалися померлі також і від голоду. Однак, незважаючи на сталінський терор і нищення, поодинокі документи збереглися. Автор повісті – свідок тих подій, він сам ледве вижив під час лихоліття в рідному селі Озаринцях, розшукав «смертні листи» Сосонської сільської Ради (на Вінниччині) та інші документи і на їх основі правдиво розповідає про голодомор, дошукується відповіді на запитання – чому він став можливим.

Форма входа
Block content
Календарь
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Новые фотографии

Copyright MyCorp © 2019 | Зробити безкоштовний сайт з uCoz